Spolek plzeňských historiků (SPLH)

Jsme malá katedra s velkým srdcem. Opravdu. Učitelé jsou skvělí, což dříve, nebo později sami poznáte. Nejsou to jen suché přednášky a prázdné plnění úkolů. Láska k oboru, který studujeme, nás spojuje. A nás, několik studentů, napadlo, jak krásné by bylo tohle pouto zpevnit. Studentský život má tradičně dvě tváře, to je známá věc. Přes den přednášky a semináře, odpoledne nějaké knihy a seminárky, večer pivčo, nebo víno. A podle nás je důležité, abyste si během svého studia užili obě strany mince. O zkrášlení studia se již starají učitelé a kdo jiný se může postarat o lepší studentský život, než my, studenti? Proto jsme za spolupráce s učiteli vytvořili projekt SPLH (Spolek plzeňských historiků). Členství není povinné, je dobrovolné a je to čistě na vás. Dokonce si můžete vybrat, jestli budete "plzeňský historik", anebo "šplhoun". Je to jen pro nás. Pokud se k nám rozhodnete přidat, tak pak s námi budete chodit na porady a pomáhat plánovat akce. Budete s námi neustále něco řešit a snad si to i užívat.

Malý časopis historický

Na katedře od zimního semestru 2021 nepravidelně vychází studentský Malý časopis historický, do kterého mohou přispívat všichni studenti z KHV FF a KHI FPE. Jestli tě baví psaní, tak pak stačí poslat příspěvěk na alespot@ff.zcu.cz. Co se formátu týče, bohatě postačí, když to budou dvě, maximálně tři A4, můžeš poslat i obrázky. Autoři mají zajištěný jeden výtisk pro vlastní potřebu, ostatní studenti si jej mohou vyzvednout v kanceláři SO-218.

Starší čísla jsou k dispozici ve formátu pdf na konci stránky.

 

IMG_3226

IMG_3257

Pasování historiků

Historici kdysi bývali jednou velkou rodinou. Své znalosti si předávali z učitele na studenta, tzv. z generace na generaci, probírali politická témata (příběhy, chcete-li) a sepisovali své myšlenky na papír. Pracovali ruku v ruce a tvořili malé skupinky. Tato idealizovaná představa položila základní kámen toho, o co se ve SPLHu pokoušíme. Vytvořit vlastní plzeňský spolek historiků, který bude přispívat k rozvoji humanitního vzdělání.

IMG_3255

Studentský historický kvíz

Vědomosti získané během studia můžete uplatnit i ve studentském životě. V únoru 2023 jsme uspořádali první historický kvíz o ceny.

IMG_3224

Filmové večery

S historií se lze setkat na každém kroku a když vás omrzí knihy a skripta, můžete se přijít podívat na filmový večer. Pravidelně ve facebookové skupině Studentstvo KHV hlasujeme o filmech, které si poté společně pouštíme.

IMG_3261

 

Malý časopis historický